INFO OM PRO-TRÆNER

Kære medlemmer

Vi vil gerne informere jer om, at vores pro-træner, Mikkel Lyck fremover vil reducere sin arbejdstid i Dragør Golfklub. Grunden er, at han er startet på en bacheloruddannelse i software på Aalborg Universitet København (Sydhavn) – et valg han har taget for at udvikle sig både fagligt og personligt.

Selvom Mikkels arbejdstid i Dragør Golfklub fremover bliver reduceret, betyder det ikke, at hans engagement i klubben falder. Han fortsætter som juniortræner og vil stadig være en stærk støtte for vores unge golfspillere,

Mikkel vil fortsat tilbyde individuel undervisning til alle medlemmer på hverdage og udvalgte weekender. Det gælder både i Dragør og i sim golf amager hen over vinteren samt arrangere golfrejser sydpå. Mikkel vil desuden stadig være til stede ved større events og vigtige begivenheder i klubben.

Dragør Golfklub bakker 100 % op om Mikkels beslutning og ser frem til at følge hans rejse og udvikling de næste tre år. Vi er glade for, at vi fortsat kan nyde godt af hans engagement, faglighed og smittende glæde ved golf, og vi glæder os til at tilbyde medlemmerne den samme høje kvalitet i træning, undervisning og oplevelser, som Mikkel altid har leveret.

Med venlig hilsen
Dragør Golfklub